Aneta Leśniak

W ostatnim czasie do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie trafił nowoczesny sprzęt umożliwiający komputerowe przesiewowe badania słuchu, wzroku, mowy u dzieci i młodzieży oraz osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Platforma badań zmysłów została zakupiona dzięki dobrej współpracy Szpitala z jednostkami samorządu terytorialnego. Dotację w wysokości 15 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu przekazała Szpitalowi gmina Rymanów.

Od pierwszego sierpnia 2016 r. w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie rozpocznie działalność Ambulatorium Stomatologiczne. Wcześniej pacjenci w nagłych przypadkach mogli korzystać z usług stomatologicznej pomocy doraźnej w ambulatorium funkcjonującym przy Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie.

Mamy - Rodzice! Kolejny kurs Szkoły Rodzenia przy Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie rusza już 14 lipca br.

Rośnie Aleja Trzeźwości

Skalniak przed Oddziałem Terapii Uzależnienia od Alkoholu krośnieńskiego Szpitala zdobią m.in. cyprysy, tuje oraz drzewka. Każda z tych roślin jest symbolem, a zarazem wiąże się z historią człowieka uzależnionego od alkoholu. Drzewka trzeźwości posadzili trzeźwiejący alkoholicy czyli osoby, które są na początku swej abstynencji.

14 czerwca jest ważnym dniem w kalendarzu, ponieważ jest okazją do podziękowania tym, którzy obdarowują społeczeństwo cząstką siebie.

Karmienie piersią i profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet była tematem kolejnego spotkania „Strefy aktywnego rodzica/opiekuna”, które odbyło się 7 czerwca w sali konferencyjnej Szpitala.

TPS na dniach Krosna Miasta Szkła

Dobra zabawa, radość oraz duże zainteresowanie towarzyszyło naszemu stoisku w trakcie tegorocznych „Dni Krosna Miasta Szkła”. 5 czerwca br. członkowie Stowarzyszenia przy wsparciu pracowników krośnieńskiego Szpitala zachęcali mieszkańców oraz turystów do zdrowego trybu życia oraz badań profilaktycznych. Wiele osób skorzystało z możliwości zbadania poziomu glukozy, ciśnienia, cholesterolu, a także konsultacji z dietetykiem.

Towarzystwo Przyjaciół Szpitala w dn. 5 czerwca br. w godz. 11.00 – 13.00 podczas tegorocznych „Dni Krosna” będzie zachęcać mieszkańców do zdrowego trybu życia oraz badań profilaktycznych. Zaprosimy do skorzystania z możliwości rejestracji do poradni specjalistycznych przez Podkarpacki System Informacji Medycznej. Zaprezentowana zostanie  „Strefa aktywnego rodzica/opiekuna”.

15 marca br. Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II gościł członków Komisji Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Miasta Krosna oraz członków Komisji Zdrowia i Rodziny Rady Powiatu Krośnieńskiego.

9 marca br. w sali konferencyjnej Szpitala odbyło się spotkanie „Strefy aktywnego rodzica/opiekuna” w ramach obchodów Tygodnia Godnego Porodu, a także ogólnopolskiej kampanii Fundacji „Rodzić po Ludzku” pod hasłem „Rodzę – Mam prawa”.