29 lipiec

Platforma badań zmysłów w Szpitalu

Napisał 

W ostatnim czasie do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie trafił nowoczesny sprzęt umożliwiający komputerowe przesiewowe badania słuchu, wzroku, mowy u dzieci i młodzieży oraz osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Platforma badań zmysłów została zakupiona dzięki dobrej współpracy Szpitala z jednostkami samorządu terytorialnego. Dotację w wysokości 15 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu przekazała Szpitalowi gmina Rymanów. 


Platforma jest narzędziem przy pomocy którego wykrywane są zaburzenia wzroku, słuchu i mowy pacjentów Centrum Diagnostyki, Leczenia i Rehabilitacji Zaburzeń Słuchu, Głosu i Mowy oraz Oddziału Otolaryngologii i Otolaryngologii Dziecięcej krośnieńskiego Szpitala. Sprzęt jest wyposażony w różnorodne testy przesiewowe, które umożliwiają wykrywanie szeregu dysfunkcji w zakresie słuchu, wzroku i mowy. Zaburzenia, nie wykryte we wczesnym okresie, mogą zaburzać harmonijny rozwój dziecka. Platforma służy do diagnozy coraz częściej pojawiających się zaburzeń przetwarzania słuchu, które są coraz częściej spotykane u osób z dysleksją, afazją. Urządzenie zbudowane jest w oparciu o zaawansowany, centralny system informatyczny oraz przenośny komputer wyposażony w dodatkowe akcesoria umożliwiające przeprowadzenie badania. 

W ciągu najbliższych miesięcy krośnieński Szpital wzbogaci się o kolejny sprzęt oraz aparaturę medyczną, która ma zostać zakupiona przy wsparciu partnerów społecznych.

Czytany 397 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 lipiec 2016 08:09
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Zaloguj się, by skomentować