Rusza kolejny kurs Szkoły Rodzenia

Mamy - Rodzice! Kolejny kurs Szkoły Rodzenia przy Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie rusza już 14 lipca br.

Zajęcia w Szkole Rodzenia prowadzone są w określonych terminach (zwykle zajęcia odbywają się w czwartek i piątek od godz. 16:30) przez położne zatrudnione w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, w tym przez mgr Krystynę Krygowską- specjalistkę pielęgniarstwa ginekologicznego.

W programie szkoły przewidziane są wykłady dotyczące przebiegu ciąży, porodu i połogu; zajęcia omawiające naturalne karmienie, ćwiczenia praktyczne dotyczące opieki nad noworodkiem, jego kąpieli i pielęgnacji. Położne starają się nauczyć kobiety odpowiednich zachowań, sposobów oddychania i parcia, a także udzielają odpowiedzi na nurtujące pytania. Ostatnie zajęcia przeznaczone są na zwiedzanie sali porodów rodzinnych w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

Taka Szkoła przynosi rodzicom wiele korzyści. Oprócz dobrego przygotowania do porodu, dzięki któremu zmniejsza się stres matki, zajęcia przygotowują do radzenia sobie z maluchem w pierwszych dniach i tygodniach macierzyństwa. W zajęciach uczestniczą kobiety ciężarne wraz z partnerami lub osobami, które mogą towarzyszyć w porodzie (doula). Zajęcia w szkole rodzenia najlepiej zacząć po 20 tygodniu ciąży. Kurs składa się z ośmiu spotkań i trwa około miesiąca.

Kontakt telefoniczny: 13 43 78 400

Czytany 249 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 czerwiec 2016 07:38