Cyprys posadzony przez byłego pacjenta Oddziału Terapii Uzależnienia od Alkoholu. Cyprys posadzony przez byłego pacjenta Oddziału Terapii Uzależnienia od Alkoholu. Aneta Leśniak
20 czerwiec

Rośnie Aleja Trzeźwości

Napisał 

Skalniak przed Oddziałem Terapii Uzależnienia od Alkoholu krośnieńskiego Szpitala zdobią m.in. cyprysy, tuje oraz drzewka. Każda z tych roślin jest symbolem, a zarazem wiąże się z historią człowieka uzależnionego od alkoholu. Drzewka trzeźwości posadzili trzeźwiejący alkoholicy czyli osoby, które są na początku swej abstynencji.


Zielony cyprys to symbol walki Łukasza z uzależnieniem, metr dalej inne drzewko przypomina o rocznej abstynencji Janusza z Rymanowa-Zdroju. Każde z drzewek dźwiga historię człowieka, który po terapii w Oddziale postanowił zmienić swoje życie. Zasadzenie swojej rośliny przed budynkiem Szpitala mobilizuje do walki o każdy dzień trzeźwości, jednocześnie przypomina o przyrzeczeniu danym sobie. 19 sierpnia br. roku będziemy obchodzić 14 rocznicę śmierci Marka Kotańskiego, społecznika, założyciela „Monaru”, który jako pierwszy zaproponował swoim podopiecznym zasadzenie drzewek trzeźwości. Planuje się, że przed krośnieńskim Oddziałem powstanie Aleja Trzeźwości – symbol siły ludzi zmagających się z uzależnieniem oraz nadziei na pokonanie nałogu.

Czytany 284 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 czerwiec 2016 10:43
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować