Akcja Mlekoteka w krośnieńskim Szpitalu

Karmienie piersią i profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet była tematem kolejnego spotkania „Strefy aktywnego rodzica/opiekuna”, które odbyło się 7 czerwca w sali konferencyjnej Szpitala.

Krośnieński Szpital włączył się w obchody Tygodnia Karmienia Piersią, a także w ogólnopolską kampanię „Mlekoteka” portali Maminiec, Doula dla Ciebie oraz Fundacji Promocji Karmienia Piersią przy współpracy
z Fundacją Rodzić po Ludzku.

W 32 miastach w Polsce w jednym tygodniu na przełomie maja i czerwca kobiety rozmawiały na temat laktacji oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami z karmienia piersią.

Celem akcji było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka kobiecego, promocja karmienia piersią, pokazanie, że karmienie naturalne to nie tylko jedzenie, ale przede wszystkim bliskość z dzieckiem, rozwianie mitów i wątpliwości oraz integracja środowiska wspierającego karmienie piersią.

W trakcie spotkania odbył się wykład dotyczący laktacji, w kontekście tego, co pomaga, a co utrudnia kobietom w trakcie karmienia piersią, który przeprowadziła Dorota Penar – położna z Poradni Ginekologiczno-Położniczej krośnieńskiego Szpitala. Następnie została omówiona profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet przez Krystynę Krygowską - specjalistkę pielęgniarstwa ginekologicznego, położną oddziałową Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. W trakcie kręgu mlecznych opowieści mamy dzieliły się swoimi obawami, spostrzeżeniami, a także opowiadały o swoich doświadczeniach podczas karmienia dziecka.

W spotkaniu wzięło udział ok. 20 uczestniczek.

Czytany 138 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 czerwiec 2016 11:54