09 kwiecień

Godny poród w krośnieńskim Szpitalu

9 marca br. w sali konferencyjnej Szpitala odbyło się spotkanie „Strefy aktywnego rodzica/opiekuna” w ramach obchodów Tygodnia Godnego Porodu, a także ogólnopolskiej kampanii Fundacji „Rodzić po Ludzku” pod hasłem „Rodzę – Mam prawa”.

W trakcie spotkania odbył się wykład dotyczący poszanowania godności człowieka w aspekcie społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem warunków szpitalnych, który przeprowadziła Aneta Leśniak. Następnie zostały omówione Standardy Opieki Okołoporodowej przez Krystynę Krygowską - specjalistkę pielęgniarstwa ginekologicznego, pielęgniarkę oddziałowa Oddziału Ginekologiczno Położniczego. Rodzice mogli również porozmawiać z pielęgniarkami i położnymi Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodków o pielęgnacji dziecka podczas pierwszych miesięcy życia, a także wysłuchać wykładu lek. Jacka Mrozka – specjalisty pediatrii oraz kierownika Oddziału Dziecięcego nt. rozwoju i zdrowia niemowląt. Spotkanie zgromadziło kilkadziesiąt zainteresowanych przyszłych mam oraz ojców.

zródło: www.krosno.med.pl

Czytany 271 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 20 marzec 2016 15:59